Anasayfa    >    Viko    >    Viko    >    Medya Merkezi    >    Haberler / Basın Bültenleri
VİKO Elektronik Elektrik Sayaçları En Yenisi, En İyisi Ve Ödüllüsü...

Çevreye saygılı plastik mührü ile PAGEV Ürün Kategorisi Birincilik Ödülü, modern ve yenilikçi tasarımı ile Design Turkey'den Yapı Gereçleri İyi Tasarım Ödülü sahibi VİKO elektronik elektrik sayaçları, VİKO'nun sektöründeki en büyük ve en yeni teknoloji ile donatılmış alanlarında üretiliyor.

PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri yarışmasında ürün kategorisinde birincilik ödülüne ve Design Turkey 2010 Endüstriyel Tasarım Ödülleri yarışmasında yapı gereçleri kategorisinde en iyi tasarım ödülüne layık görülen VİKO'nun "Yeni Nesil Elektronik Elektrik Sayacı", yenilikçi ve çevreci bir yaklaşımla tasarlandı.

Beklentileri fazlasıyla karşılayan ödüllü endüstriyel tasarım
Deneyimli VİKO tasarım ekibinin profesyonel bakışıyla, uzun ve titiz çalışmalar sonucu geliştirilen benzersiz tasarımıyla , hem fonksiyonel hem de estetik olan ‘Yeni Nesil Elektronik Elektrik Sayacı', Design Turkey 2010 Endüstriyel Tasarım Ödülleri yarışmasında da yapı gereçleri kategorisinde en iyi tasarım ödülüne sahip oldu. Dış Ticaret Kompleksi'nde düzenlenen törende ödülü, VİKO'nun ünlü tasarımcısı Mirzat Koç aldı.

Ödüllü kurşun içermeyen plastik mühür ile çevre koruma altında
Alışılagelmiş tasarım çizgilerinin çok ötesinde modern ve ergonomik hatlara sahip olan "Yeni Nesil Elektronik Elektrik Sayacı", VİKO'nun 30 yıllık mekanik tecrübesi ve VİKO tasarım ekibinin profesyonel bakışı ile uzun ve titiz çalışmalar sonucu geliştirildi. Sayacın yüksek doğrulukla, uzun yıllar hatasız çalışması, kullanım kolaylığı sağlaması ve ileride ortaya çıkabilecek saha ihtiyaçlarına cevap verebilmesi amacı ile yenilenen elektronik tasarımda, güç devresi, ölçüm devresi, hafıza devresi ve zaman saati devresinde kullanılan komponentler özenle seçildi ve test edildi.

Üretiminin her aşamasında uyguladığı çevre bilinci, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri standardı ile belgelenmiş olan VİKO, çevre bilinci ve plastik tecrübesi ile "kurşun mühür" yerine "plastik mühür" teknolojisi kullanılarak ürettiği sayaçları ile PAGEV tarafından Ürün Kategorisi Birincilik Ödülü'nü almanın haklı gururunu taşıyor. TÜYAP'ta düzenlenen 20. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı Plast Eurasia'da yapılan törende VİKO'nun ödülünü Teknik Direktör Orhan Ünal aldı.

« Geri